Utworzono dnia 04.02.2018

25.01.2018r. w progach naszej szkoły gościliśmy Kochane Babcie  i Kochanych Dziadków uczniów klas 0 – II. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy I i II skocznym krakowiakiem.

Następnie uczniowie klasy 0 w Teleturnieju wybierali najlepszą babcię i najlepszego dziadka.

Wspaniali goście towarzyszyli Czerwonemu Kapturkowi w drodze przez las do domu chorej babci. Nie zabrakło oczywiście wilka, który pojawił się na drodze dziewczynki. Ale, jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło.

Ze wzruszeniem  Dziadkowie oglądali pokaz mody, który przeniósł ich w lata dzieciństwa, młodości, małżeństwa. Nie zapomnieliśmy przypomnieć, jak to w latach szkolnych Dziadkowie w strojach galowych z chorągiewkami biało – czerwonymi uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych .

Zaproszeni goście , raz po raz, nagradzali występujących gromkimi brawami. Uwieńczeniem spotkania było złożenie Babciom i Dziadkom życzeń oraz obdarowanie własnoręcznie wykonanymi upominkami.

O słodki poczęstunek dla zaproszonych gości zadbały mamy, które własnoręcznie upiekły  najpyszniejsze ciasta. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie, życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i zadowolenia z wnuków.

W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku w nasze szkole swoje święto obchodzili Dziadkowie i Babcie uczniów klas IV – VII. Z tej okazji wnuki przygotowały program artystyczny. Z przymrużeniem oka uczniowie pokazali, jak Babcie i Dziadkowie spędzają czas. A jak? Aktywnie. Z tańcem i piosenką w tle. Oprócz „podglądania” Babć i Dziadków goście zobaczyli też „Wywiad ze stuletnią Babcią”, który wzbudził najwięcej śmiechu. Duże zainteresowanie towarzyszyło również tańcom zaprezentowanym przez wszystkie dzieci. A po wręczeniu przez uczniów okolicznościowych upominków Szanowni Goście wraz z wnukami wysłuchali klarnetowej wersji „Szła dzieweczka” i wspólnie bawili się, śpiewając znane wszystkim skoczne piosenki.

O „słodki nastrój” Gości i gospodarzy uroczystości zadbała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy!

A wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy STO LAT!

Więcej zdjęć w galerii