Rodzinne kolędowanie w gronie Przyjaciół

Utworzono dnia 23.01.2020

Trwamy nieustannie w czasie kolędowym, wciąż sięgając pamięcią do wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce po raz trzeci w gminie Spytkowice podczas Orszaku Trzech Króli. Dzień 6 stycznia 2020 roku przy naszej szkole przywitał wszystkich uczestników zimnem, przenikającym całe ciało od stóp do głów. Jednak nie przeszkodziło to nikomu, aby wziąć aktywny udział w radosnym kolędowaniu, wzbogaconym pięknym śpiewem. Uczestnicy kolejnych scen z życia Jezusa, Maryi oraz Józefa mogli odwiedzić w plenerze Zbawcę wspólnie z pasterzami i trzema królami, niosącymi w darze złoto, kadzidło i mirrę. Tegoroczny Orszak miał, jak zawsze, cudowny wymiar religijny za sprawą BOŻONARODZENIOWEGO MISTERIUM ,,W drodze do Betlejem”, które powstało dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Pani Dyrektor Beaty Wajdzik, Stowarzyszeniu ,,Głosy Miłosierdzia” oraz gronu życzliwych i oddanych tej szlachetnej inicjatywie osób – uczestników oryginalnych jasełek: Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Miejscu, Rodziców, uczniów, a także nieocenionemu Księdzu Józefowi Piwowarskiemu – Proboszczowi parafii pod wezwaniem Św. Katarzyny w Spytkowicach, który na zakończenie pobożnego, rodzinnego zgromadzenia odprawił mszę św. w miejscowej kaplicy pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła. Tam też można było wspólnie zaśpiewać znane kolędy. Niezawodnym akompaniatorem dla szkolnej scholi okazał się utalentowany Pan Krzysztof Wajdzik. W uroczystość Objawienia Pańskiego rodzinne kolędowanie zostało zwieńczone gorącym i rozgrzewającym poczęstunkiem w tutejszej strażnicy, przygotowanym dla nieprzebranych tłumów okolicznych mieszkańców, a także przyjezdnych gości. Przeżyte kolejny raz wzruszające momenty w dniu 6 stycznia u progu Nowego Roku pozwoliły wszystkim uczestnikom Orszaku przenieść się do trzech miejsc inscenizowanych przez aktorów-amatorów, które zostały zatytułowane: ,,Poszukiwanie stajenki Jezusa, Maryi, Józefa”, ,,Pasterze” oraz ,,Pokłon pasterzy i królów”. Już odliczamy dni do następnego Orszaku!