Zatorska Krówka

Utworzono dnia 22.12.2018

W poniedziałek  21 listopada 2018 uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Elzbietą Kotowicz zwiedzili firmę Lolly Polly w Zatorze. Firma zajmuje się produkcją cukierków: krówka zatorska.

Podczas warsztatów produkcyjnych uczniowie poznali historię powstania cukierków mlecznych, a także zobaczyli, jak przebiega produkcja krówki.

Produkcja krówek odbywa się w następujących etapach:

1. Odważanie poszczególnych składników.

2. Gotowanie masy krówkowej.

3. Wylewanie gotowej masy krówkowej na stoły chłodnicze.

4. Studzenie masy krówkowej na stołach chłodniczych.

5. Krojenie masy krówkowej.

6. Pakowanie krówek w specjalnie przygotowane owijki i opakowania.

Po części naukowej warsztatów przyszedł czas na część zabawową. Każdy z uczestników warsztatów mógł pokroić i spakować swój kawałek krówki. Kształty i pomysły uczestników warsztatów udowodniły, że wyobraźnia nie ma granic, a masa krówkowa może być podstawą do tworzenia nawet ozdób na choinkę. Po skończonych zajęciach, każdy uczestnik zabrał swoje krówki, aby poczęstować nimi domowników i podzielić się zdobytą wiedzą z dziedziny cukiernictwa.

Krówka Zatorska to niepowtarzalne wspomnienie smaku dzieciństwa. Produkowane w Dolinie Karpia krówki, są tworzone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Doliny Karpia dzięki czemu posiadają znak jakości Eko Muzeum Doliny Karpia.

Krówka Zatorska jest produkowana wyłącznie z naturalnych, świeżych składników, pozyskiwanych od lokalnych przedsiębiorców, dzięki czemu charakteryzuje się najwyższą jakością.