W związku z nadaniem imienia Jana Pawła II  czytamy książkę ,,Chłopiec z Wadowic”, w której jest zawarta biografia papieża. Co tydzień jest czytany jeden rozdział książki – każdy przez inną klasę. Zaczęła klasa ósma, kończy na klasie drugiej. Czytamy w czwartek na apelu. W czytanej książce opisane jest życie papieża Polaka, od najmłodszych lat do pozostania papieżem. Czytanie książki ustaliła pani dyrektor, która przekazuje książkę wychowawcy klasy, żeby skserować czytany fragment książki.

- - -

Akcje związane z  nadaniem imienia szkole podstawowej w Miejscu. Jana Pawła II

Czytanie przez dane klasy kolejnych rozdziałów z książki ,,Chłopiec z Wadowicach”

Gazetki Wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II, Wypłyń na głębie.

Wystawka książek o papieżu  .

Konkurs papieski z losowaniem ryby .Właściciel dosięgniętej kartki zabiera rybę na tydzień.

Konkursy plastyczne o papieżu

Konkursy wiedzy o Janie Pawle II

Bartłomiej

- - -

W związku z nadaniem Szkole Podstawowej w Miejscu  imienia św. Jana Pawła II w szkole odbyły się różne konkursy:

- ,,Wypłyń na głębie”, w którym dzieci odpowiadają na pytania o papieżu Polaku; gdy uczniowie  oddadzą odpowiedzi, ksiądz losuje jedno z młodszych klas, a jedno ze starszych kiedy zostaną wylosowane, dzieci dostaną rybę

- konkursy plastyczne o papieżu Janie Pawle II

- konkursy wiedzy o papieżu Polaku

Maksymilian

Nasi uczniowie w Wadowicach

Dnia 22 czerwca 2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w wielkim wydarzeniu pt. „ Świętujemy razem 99 urodziny Jana Pawła II”. Organizatorami byli stowarzyszenie „Głosy Miłosierdzia” i fundacja Midicover, którzy poprosili dyrektora szkoły Beatę Wajdzik o występ uczniów na Rynku w Wadowicach.

Podczas tej imprezy był zorganizowany charytatywny rajd rowerowy  ze Spytkowic do Wadowic. Na Rynku wadowickim panie ze Stowarzyszenia, Koła Gospodyń i Koła Rencistów przygotowały pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników i gości.

Po  przybyciu rowerzystów uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Miejscu im. św. Jana Pawła II na scenie przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Papież – Polak”. Wzbudził on duże zainteresowanie. Publiczność, która wypełniła plac prawie do połowy gromkimi brawami nagrodziła występujących. Nasi uczniowie od organizatorów otrzymali słodkie upominki.

Wszyscy uczestnicy tego wielkiego wydarzenia m. in. uczniowie z nauczycielam i panią  dyrektor  oraz wspaniali organizatorzy udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, aby podziękować i oddać hołd za łaski i dobry, miniony rok szkolny.

Imieniny Patrona

Dnia 4. listopada społeczność szkoły uczciła imieniny naszego Patrona - Karola.
 Przyszliśmy w tym dniu ubrani na żółto. Do akcji włączyli się niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za ten liczny udział.

Święty Jan Paweł II odkryty na nowo…

22 października nasza szkoła godnie uczciła pamięć Świętego Patrona – Papieża Jana Pawła II, którego wspomnienie liturgiczne przypadło na piękny, słoneczny, a także ciepły dzień, będący rocznicą inauguracji nadzwyczajnego pontyfikatu Wielkiego Polaka, rozpoczynającego się w 1978 r. Punktem kulminacyjnym stała się Msza Święta, odprawiona w miejscowej kaplicy o godz. 11.30 przez Ks. Dariusza. Uczestnicząca w Eucharystii społeczność szkolna (wraz z okolicznymi mieszkańcami) miała okazję usłyszeć wygłoszoną homilię, w której Ks. Katecheta skupił się na postaci Papieża – Człowieka Zwyczajnego i  jednocześnie Nadzwyczajnego, będącego wzorem do naśladowania na co dzień przez niejednego z nas. Duchowe spotkanie zostało wzbogacone pięknym śpiewem szkolnego chóru pod kierunkiem Pani Dyrektor Beaty Wajdzik oraz Pani Wicedyrektor Anny Gurdek-Stachury, która czuwała nad warstwą muzyczną wykonywanych pieśni. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się nieopodal pod pomnik Świętego Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele uczniów złożyli zapalone znicze pamięci. Ostatnim punktem duchowego spotkania, kończącym wspólne świętowanie, było słodkie ,,co nieco” rozdawane każdemu biorącemu udział w modlitewnej przygodzie przez Dyrekcję szkoły.