Konkurs na najciekawsze drugie śniadanie.

Konkurs na najciekawsze drugie śniadanie rozpoczął się na dużej przerwie w czwartek, 29 października. Jak zapamiętali go uczniowie? Oto ich relacje.

Dzisiaj mieliśmy w szkole fajne zadanie. Zeszlismy na sale gimnastyczną, gdzie czekał na nas rozłożone stoliki. Były one podzielone na klasy od II do VI. Uczniowie mieli przygotować kanapki, sałatki i tosty. Gdy skończyliśmy nasze prace oceniało jury. Zrobiliśmy krótką przerwę na przedstawienie pod tytułem "Wojny z mikrobami". Po przedstawieniu jury zawołało nas po kanapki, sałatki i tosty, mogliśmy spróbować efektów naszej pracy. Wszystko nam smakowało. To był fajny dzień!

Wiktoria Mostowik, klasa III

Dnia 29 października w czwartek wszystkie klasy zeszły na salę gimnastyczną. Pani powiedziała, żeby wszystkie klasy ustawiły się wokół ławek. Wszystkie klasy rozpoczęły pracę. Po jej skończeniu nasze smakołyki były oceniane. Następnie było przedstawienie pod tytułem "Walka z mikrobami". Gdy przedstawienie się skończyło chłopcy stoliki i wszystkie klasy zaczęły jeść przyrządzone przez uczniów drugie śniadanie.

Maksymilian Paździor, klasa III

Dzień konkurs wspominamy bardzo miło. Gdy wszyscy zeszli na salę gimnastyczną zaczęliśmy robić kanapki, itp. Wszyscy byli podekscytowani i przejęci konkursem. Śniadania były bardzo pomysłowe, np. nasza klasa przygotowała sowy i biedroneczki. Wykonaliśmy je z chleba, sera żółtego, serka białego, pomidorków koktajlowych, zielonej sałaty, oliwek zielonych i czarnych, natki pietruszki, salami i ogórka. Każda klasa chciała wygrać. Niestety, miejsce pierwsze było tylko jedno.

Kamila Brania, klasa IV

"Zdrowe drugie śniadanie"

W dniu 29 października 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze drugie śniadanie, w którym udział brały klasy I - VI. Drugie śniadanie w naszej szkole było bardzo udane. Klasa V zrobiła kanapki, które się składały z: chleba, masła, sałaty, sera żółtego, szynki, jajka na twardo, ogórka, rzodkiewki, papryki w kawałkach, szczypiorku. To co zrobiła nasza klasa było pyszne i bardzo nam smakowało.

Uczniowie z klasy V

Dzisiaj w naszej szkole robiliśmy kanapki na konkurs "Najciekawsze drugie śniadanie". Każda klasa przygotowała ciekawe klasowe kanapki. Gdy wszystko było gotowe, zapach wszystkich produktów unosił się w szkole, zachęcał do ich zjedzenia, a mi "ciekła ślinka" na samą myśl, że za chwilę będziemy próbować tych smakołyków. Nasza klasa zrobiła kanapki "motylki". Najpierw posmarowaliśmy chleb masłem, później położyliśmy szynkę i ser żółty. Jako "skrzydełka" posłużyły pokrojone na ćwiartki jajka, ogórki zielone i rzodkiewki, a za "czułki" służył szczypiorek. Na koniec nasze kanapki wyglądały jak "motyle, fruwające po łące". Była to nasza wspólna praca, w której świetnie się bawiliśmy. Na pewno na długo mi to zapadnie w pamięć.

Mateusz Kapcia, klasa V

"Miś owocowy"

To słodka i zdrowa przekąska. Robi się ją z jednej grzanki, na którą dajemy dowolny dżem  i dodajemy "uszy" z kiwi, "nos" z banana, "oczy" z orzechów włoskich oraz "usta" z jednego kawałka mandarynki lub z innych wybranych składników. Takiego "misia" można podawać, jako drugie śniadanie dla dzieci do szkoły, ponieważ jest to lubiana przez nie mała przekąska z owocami.

Uczniowie z klasy VI

Wszystkie śniadania wyglądały pięknie, bardzo apetycznie i były przygotowane ze zdrowych składników. Jury w składzie: Pani Dyrektor, Pani Sabina Żmuda, Pani Ewelina Szemiot i Pan Grzegorz Dzidek, miało przed sobą bardzo ciężkie zadanie, dlatego długo się naradzało. Ostatecznie podjęło decyzję, by przyznać I MIEJSCE w kategorii klas IV-VI uczniom KLASY CZWARTEJ, natomiast wszystkie pozostałe zespoły zostały uhonorowane WYRÓŻNIENIAMI. Pamiątkowe dyplomy dla klas zostały rozdane na apelu w piątek, dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców, każdy uczeń otrzymał zdrową, jabłkową nagrodę.

Zespół teatralny walczy z chorobami.

Jemy i oceniamy.

Zdrowe śniadanie dla zdrowych uczniów.

Przygotowanie posiłków