„W jasełkach leży!"

Utworzono dnia 16.01.2024

Deszczowy, styczniowy poranek szóstego dnia Nowego Roku 2024 przywitał zgromadzonych uczestników Orszaku Trzech Króli pod budynkiem naszej szkoły, skąd przebrani w kolorowe stroje, a także różnobarwne peleryny uczestnicy corocznego spotkania prowadzeni przez Gwiazdę wyruszyli wokół Miejsca ze śpiewem na ustach, który animowała niezawodna Pani Katarzyna Jurczyk, aby zaprowadzić zgromadzony tłum do kaplicy, bowiem o godzinie 10.30 przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej zaprezentowali jasełka zatytułowane ,,Opowieść o narodzeniu SYNA BOŻEGO”. Nowa inscenizacja biblijna na nowo pozwoliła wszystkim przenieść się do wydarzeń spod znaku Maryi, Józefa, niezwykłych Aniołów, prostych pasterzy oraz uczonych magów ze Wschodu, zwanych także Trzema Królami, w których osoby wcielili się nie tylko uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami, ale także Rodzice dwójki dzieci, jak również Sołtys Miejsca – Pan Mateusz Przejczowski. Religijne przeżycie zostało spotęgowane pięknym śpiewem zespołu muzycznego ,,Wesołe Nutki”, który jak zawsze perfekcyjnie przygotowała Pani Dyrektor Beata Wajdzik, wprowadzając słuchaczy-obserwatorów w niepowtarzalny klimat narodzin PANA JEZUSA. Wygrywane na dzwonkach melodie znanych kolęd i pastorałek bezbłędnie wybrzmiały spod palców Julii Jenczały, Alicji Kulawik i Martyny Pamuły z klasy trzeciej. Z kolei wzruszający akompaniament Pana Krzysztofa Wajdzika poprowadził Jana Skwarczyńskiego z klasy drugiej podczas gry na skrzypcach i pozwolił w pełni uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Kamila Szydłowskiego. Radosnemu śpiewowi eucharystycznego psalmu, uroczystego ,,Alleluja!", kolęd i pastorałek przewodniczył szkolny zespół muzyczny ,,Wesołe Nutki”, dyrygowany przez Panią Dyrektor Beatę Wajdzik, dzielnie i wytrwale wspomaganej przez grającego przez cały czas na keyboardzie Pana Krzysztofa Wajdzika. Tegoroczna Msza Św. została wzbogacona modlitwą wiernych odczytywaną przez uczniów ze szkoły oraz wymowną procesją z darami, w której uczestniczyły postaci z odtwarzanych jasełek. Niezwykłe spotkanie modlitewno-teatralno-kolędowe dostarczyło całej lokalnej społeczności wielu wzruszeń, na które każdy uczestnik tegorocznego Orszaku Trzech Króli czeka z niecierpliwością za kolejne 365 dni...

„W jasełkach leży!"

Utworzono dnia 16.01.2024, 15:46