Projekt Mały Mistrz.

Programem „Mały Mistrz” w drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016 objętych było 7 uczniów klasy I

1. W ramach realizacji programu zostały zrealizowane następujące cele:

• Współpraca nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego.
  • Promowanie atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

2. Przystępując do realizacji programu „Mały Mistrz” uczniowie otrzymali legitymacje, do których przez cały rok wklejali naklejki po zdobyciu kolejnej sprawności.

3. Zadania wykonane w roku szkolnym 2015/2016, w drugim półroczu:

a. Przeprowadzenie testów sprawnościowych obejmujących : zwis na drążku, marszobieg na dystansie 600 m (porównanie wyników  testu po pierwszym i drugim  półroczu)

b. Zdobycie przez dzieci w drugim półroczu następujących sprawności ,,Małego  mistrza”:

• Lekkoatleta
  • Turysta
  • Pływak
  • Łyżwiarz

4. Uczniowie w ciągu całego roku szkolnego zdobywali różnorodne sprawności, aby na koniec pierwszej klasy zdobyć tytuł ,,Małego mistrza”.

Programem „Mały Mistrz” w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016 objętych było 6 uczniów klasy I

1. W ramach realizacji programu zostały zrealizowane następujące cele:

• Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

2. Przystępując do realizacji programu „Mały Mistrz” szkoła, klasa I  i nauczyciele realizujący program otrzymali:

- komplet materiałów dla nauczycieli,

- komplet legitymacji i naklejek dla dzieci,

- możliwość udziału w konferencjach szkoleniowych dla realizatorów programu,

- możliwość korzystania z platformy internetowej programu,

- komplet sprzętu sportowego dostosowanego do wieku dzieci.

3. Zadania wykonane w roku szkolnym 2015/2016, w pierwszym półroczu:

a.         Przeprowadzenie testów sprawnościowych obejmujących : zwis na drążku,

marszobieg na dystansie 600 m,

b.         Zdobycie przez dzieci następujących sprawności Małego Mistrza

• Gimnastyk
  • Piłkarz ręczny
  • Koszykarz

c.         Zdobywając sprawność:

Gimnastyka – dzieci nabyły podstawowe umiejętności zgodnie z założeniami programu, poznały ćwiczenia korekcyjne, kształtowały nawyk prawidłowej postawy i zdobyły podstawową wiedzę o prawidłowej postawie ciała oraz zapoznały się z podstawowymi przyborami i przyrządami gimnastycznymi.

Piłkarza ręcznego i Koszykarza – dzieci opanowały podstawowe elementy techniczne piłki ręcznej i koszykówki, poznały zasady gier i zabaw przygotowujących do gry właściwej, uczyły się współdziałania w zespole oraz poznały podstawowe wiadomości z zakresu organizacji gier i zabaw sportowych.

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej: Halina Jędrocha

Mistrzowie sportu w akcji.

Utworzono dnia 14.02.2016, 16:33